Elektrikli Şömine Bacasız


Kış aylarında geldiğinde herkesin hayalinde farklı bir manzara oluşur. Ancak sıcacık evlerinde şömine karşısında oturarak sevdikleriyle vakit geçirmek herkesin ortak hayallerinden birisi olarak gösterilebilir. Bu aşamada evlerinde bir şömine olmasını isteyen kişiler müstakil evde değillerse ya da müstakil evde olmalarına rağmen baca sistemleri yoksa elektrikli şömine ürünlerine yönelebilirler. Elektrikli şömine bacasız bir sistemle evi ısıttığından şöminenin birçok problemi ortadan kalkmaktadır. Bir yandan kişiler sürekli olarak şömineleri temizlemek zorunda kalmazken bir yandan da yakacak odun bulmakla ya da yakmakla uğraşmazlar.

Elektrikli Şömine Avantajları Nelerdir?

Elektrikli şömineleri kullanırken kişiler neredeyse klasik şömineler ile aynı görüntüyü yakalayabilirler. Günümüzde teknolojinin geldiği nokta sayesinde şöminede aynı görüntü elektrikli olsa dahi yakalanabilmektedir. Bunun yanı sıra elektrikli şömineler uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Oturdukları yerden odanın ısına göre kullanıcılar şöminelerini açıp kapayabilirler. Buna ek olarak odun bulma derdi ile uğraşmayacak olan kişiler bu odunları yakmak ve sonrasında alanı temizlemek zorunda da kalmayacaklardır. Klasik şöminelerde yangın riski kullanımdaki en büyük tehlike olurken elektrikli modellerde bu sorun yaşanmamaktadır.

Elektrikli Şömine Nasıl Kullanılır?

Elektrikli şömine denildiğinde insanların gözünde daha küçük ebatlarda ürünler oluşabilir ancak bu ürünler istenen tüm ebatlarda üretilmektedir. Bu ürünleri evlerinde kullanmak isteyen kişilerin şömine için ayrılmış alanların yine de olması gerekmektedir. Bu alanların iç kısmına eklenen elektrikli şömineler sayesinde insanlar muhteşem bir görüntü elde etme şansı bulacaklardır. Bu elektrikli şömineler yerlerine konulduktan sonra elektriğe bağlanarak uzaktan kumanda ile kullanılmaktadır. Açma kapama düğmesine ek olarak ısı ayarının yapılabildiği bir bölge de yer alır.

Fiyatları Ne Kadar?

Elektrikli şömine almak isteyen kişiler alacakları ürünün markasına, modeline ve imkânlarına göre farklı seviyelerde ücretler ödemek durumundadır. Genel olarak şömine fiyatları 4500 – 15000 TL seviyesinden başlar ve artarak devam eder. Kullanıcılar kendi taleplerine göre daha büyük ebatlarda ya da ekstra özelliklerde ürünlere yöneldikçe fiyatlar artış gösterecektir. Herhangi bir tehlike oluşturmadığı için bu ürünler apartman dairelerinde dahi çok rahat bir biçimde kullanılabilmektedir.