Odunlu Şömine

Gösterilen: 1 ile 45 arası, Toplam: 304 (7. Sayfa)

Odunlu Şömine

Şömine modellerini odunlu şömine, doğalgazlı şömine, elektrikli şömine ve bioethanol şömineler olarak sayabiliriz.
Şöminelerinizi ister evlerinizin salonlarına isterseniz mutfaklarınıza, oturma odalarına veya kış bahçelerinize yaptırabilirsiniz.
Beyaz Limra Taşı, Küfeki Taşı, Bej Mermer, Emprador Dark - Light Mermer, Afyon Mermer, Ege Kahve Mermer, Traverten Mermer, Alexsandra Black Mermer, Elazığ Vişne Mermer, Siyah Granit, Star Galaxy Granit, Tawn Brawn Granit, Guatamala Yeşil Granit, vb. ürünler genellikle tercih edilirler. Ahşap malzeme olarak ise Limba Masif Ahşap, Sapelli Masif Ahşap ve Irako Masif Ahşap Kullanılır. Ahşaplar genellikle Oyma modellerde tercih edilir. Şömine Modelleri genellikle kullanacağınız mekanın özelliğine göre yapılmaktadır. Genel olarak kategorilere ayırdığımız modeller aşağıdadır.

Odunlu Şömine Modelleri

Klasik Model Şömineler

Klasik tarzda döşenmiş evlerin vazgeçilmez modellerindendir. hareketli hatlara sahip, oymalı, çizgili, sütunlu, küpeşteli unsurları mevcuttur. Köşe modelleri bir hassa tercih edilirler. Bulundukları ortama zenginlik katarlar.

Modern Model Şömineler

Modern mekanlar için tasarlanan, sade ve düz hatlara sade ve düz hatlara sahip bilindik şömine görünümünden farklı kullanışlı ve düz renklere sahip taş, granit ile uygulanan şömine modelleridir. Genellikle L Tipi ve  Tipi Şömine modelleri tercih edilen modellerdir.


Rustik Model Şömineler

Genellikle bağ evleri, country tarzda döşenmiş mekanlarda uygulanan şömine modelidir. Çarpılmış taşlar, pres tuğla, ahşap küpeşte uygulanan şöminelerdir. Şömine denilince akla gelen ilk modellerden biridir.

Ahşap Model Şömineler

Klasik ve ahşap yoğunluğunun bulunduğu mekanlarda uygulanan, sapelli, ırako, ve limba masif ahşap kullanılarak elde edilen hareketli oymalara ve düz hatlara sahip modellerdir. Ahşabın sıcaklığını hissedenler tarafından tercih edilirler. Taş ve mermere göre daha yumuşak dururlar.

Oyma Model Şömineler

Mermer oyma, taş oyma ve ahşap oyma olarak farklı materyaller kullanılarak elde edilen şık ve dekoratif şömine modelleridir. Bulundukları ortamlarda kendini gösteren ve yapılara değer katan modellerdir.