Invicta Şömine Soba

Gösterilen: 1 ile 45 arası, Toplam: 108 (3. Sayfa)

Invicta Döküm Odun Soba Modelleri

Invicta Şömine Soba Modelleri, tamamı pik dökümden imal edilen, ısı verimi yüksek ürünlerdir. Bu şömine soba modelleri vitro seramik cam kullanmakta ve çekmece küllük barındırmaktadır. Aynı zamanda çift yanma özelliği ve cam temizleme sistemi ile fonksiyonel özelliklere de sahiptirler. Bir Fransız döküm soba markası olan Invicta döküm odun sobası, modern soba tasarımları ile size şömine görünümlü sobalar sağlar. Bu odunlu şömine modelleri aynı zamanda camlı soba modelleridir.

Klasik ve modern tasarımları ile hemen hemen her mekan için uygulanabilir görünüme sahip ve farklı seramik boya renk (sarı, kırmızı, fildişi krem, antrasit) seçenekleri mevcut olan bazı modelleri de bulunmaktadır. Göz alıcı farklı seramik renk seçenekleri ile her zevke hitap ederler. Invicta şömine soba modelleri ısı verimleri sayesinde bulundukları ortamları ısıtma kaynağı olmaktadırlar. Ayrıca geniş ekran camları sayesinde ise ateşi seyretme keyfi de yaşatmaktadırlar. Çekmece küllükleri ile temizliğini kolayca yapabilirsiniz. Bunların yanında Invicta Döküm Şömine Soba Modellerinde kahvenizi çayınızı demleyebilir, soğuk kış akşamlarında da kestane pişirip hoş sohbetlerle keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Elektrik ve doğalgaz kesintilerinde veya doğalgaz bulunmayan yerlerde alternatif ısı kaynağı olarak da kullanılmaktadırlar. İkincil yanma sistemleri sayesinde atıl olan gazları tekrar yakarak enerji verimi sağlar. Yeşil alev normları ile doğa dostu çevrecidirler.

Baca çıkış çapları ile Türkiye standart ölçülerinden geniştirler. Baca çapları Türkiye standardından geniş olmaları nedeni ile yeni baca yapımı veya redüksiyon ile bacaya bağlanmaları gerekmektedir. Tavsiye edilen boru türü paslanmaz çelik borudur. Emaye boru kullanıldığında sıkıntılar yaşanabilmektedir. Verimliliği ve uzun süre kullanılabilirliğinin dışında çabucak tutuşması sebebiyle de odunlu şömine modellerinde tavsiye ve tercih edilen yakıt (2 yıllık) kuru meşe odunudur. Bu odun türü aynı zamanda kalorisi yüksek, kül oranı ise düşük bir türdür.