Elektrikli Şömine Evi Isıtır Mı ?

Ateş başında oturmak, kitap okumak, içecek bir şey yudumlamak pek çok kişi için oldukça keyif verici. Oysa bugün çoğumuz apartman dairelerinde yaşıyor ve ateş başında keyif yapmaktan mahrum kalıyoruz. Her ne kadar keyifli yanları olsa da yakıtıyla uğraşmak ya da bacasını temizlemek, şömine sahipleri için zahmetli işler arasında yer alıyor. Peki, bu zahmetlere katlanmak zorunda kalmaksızın bu keyfi yaşamak mümkün değil mi? Bugünkü elektrikli şömine teknolojisi sayesinde elbette mümkün. Bacasız şömineler olarak ifade edilen ve firmamızda birçok modelini bulabileceğiniz elektrik enerjisi ile çalışan bu cihazları çalıştırabilmek için fişini prize takmanız ve dilediğiniz modu seçmeniz yeterli. Burada da akla elektrikli şömine evi ısıtır mı sorusu geliyor?

Elektrikli Şömine Evi Isıtır Mı ve Isıtma Gücü Ne Kadar?

Elektrikli şömine evi ısıtır mı sorusunun yanıtı aslında bu cihazların ısıtma gücünde ve çalışma sisteminde saklı. Diğer sistemlerin aksine elektrikli şöminelerde ısıtma gücü ancak 2 kw’a kadar çıkabiliyor. Bu da bu cihazların ortalama 20 metrekare büyüklüğünde bir alanı ısıtabilmek için dahi bir saatlik süreye ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Cihazın modeline ve büyüklüğüne bağlı olarak daha düşük ısıtma seviyesine sahip olan çeşitler de mevcut. Bu özelliği dolayısıyla elektrikli şömineler daha çok dekoratif amaçlı kullanılıyor.

Elektrikli Şömine Evi Isıtır Mı ve Nasıl Çalışır?

Elektrikli şömine evi ısıtır mı sorusunun yanı sıra merak edilen hususlardan biri de bu cihazların nasıl çalıştığı. Elektrikli şömineler enerji kaynağına bir fiş yardımıyla bağlandığında rezistans telleri ısınıyor ve bunun sonucunda sınırlı da olsa ısı elde ediliyor. Buna karşın elde edilen ısının aksine güçlü bir alev görseli sunuyor. Bu görüntüyü temin etmek üzere cihazda ayna ve ampul gibi yardımcı unsurlardan yararlanılıyor.