Hazne

Gösterilen: 1 ile 45 arası, Toplam: 70 (2. Sayfa)

Invicta Şömine Haznesi Özellikleri

Şömine Haznesi ve sobalarının tamamı Fransa'da üretilen ve komple pik dökümden imal edilmiştir. Pik döküm yanı sıra 800 dereye dayanıklı darbe almadığı sürece ısıdan etkilenmeyen Alman Schott marka seramik cam ile tamamlanan ürünlerdir. Çekmece küllük kullanımı ile temizliği kolay ve basittir. Baca çapları ürünü göre değişiklikler göstermektedir. Baca için kullanılmasını tavsiye ettiğimiz paslanmaz çelik düz modül boru ve ekipmanları dır.
Döküm parçalara veya kapalı kapaklı şömineler, odunla ısınan ısıtma açısından büyük kazanç sağlar. Bu sistem hem ekonomik hem de ekolojik, aynı zamanda da özellikle hoş bir ısıtma konforu sağlıyor. İç mekanınıza bu eşsiz ve keyifli atmosferi veren kapalı sistem hazneler veya döküm kazanların en önemli artı noktası olan "ateş keyfi" atmosferini unutmayın.
Büyük şömine haznesi üreticileri tarihi seçimi olan pik döküm ile, mükemmel ısı iletkenliği ve yüksek derece ısı üretme özelliği nedeniyle ideal ısıtma malzemesi kullanılmaktadır.
Odun yanmasıyla oluşan ısı, pik döküm tarafından depolanır ve emisyon düzenliliği sayesinde mümkün olan en iyi şekilde eve geri kazandırılır.

Neden Kapalı Sistem Hazne

Evinize bir şömine veya mevcut şömineye kazan yerleştirme yapmaya karar verdiğinizde ihtiyaçlarınızı analiz ederek başlarız. Eski tarz açık şömine isteğiniz varsa, bir şömine kapalı yanması ideal olacağını bilmelisiniz, açık şömine sistemi düşük performansı (sadece% 10 ile % 15 arasında dır) ve açık şömine kirliliği açısından da bir ısıtma yöntemi olarak düşünülmemelidir. Kullanıcı memnuniyetlerini düşünecek olursak, birçok insan iyi yalıtımlı bir evde verimli bir ana ısıtma sistemiyle birlikte hoş bir ısıtma sistemi olarak kapalı sistem kazanlı şömine modelleri ile bu keyfi yaşamaktadır.
Pik döküm gövde ve ısı odası sistemi (izolasyonlu oda) bulunan kapalı bir kazan doğal hava sirkülasyonu ile çalışır: hava, şömine bacası ve kazan ile ısıtılır ve sıcak hava çıkış menfezleri ile tahliye edilir. Sıcak hava, vitro seramik camından da sıcak hava dağılır.
Kapalı sistem kazanların popüler olmasının nedeni, özellikle son yıllarda çok popüler olan yenilenebilir bir enerji biçimi olan odun kullanılarak açıklanabilir ve bu da bir ekolojik sisteme katkı sağlıyor ve oldukça ucuza mâl oluyor. Sizde kapalı sistem odunlu şömine kullanarak ekolojik sisteme katkı sağlayabilirsiniz. Bacası bulunan mekanlar da kapalı sistem odunlu şömine tavsiye edilerek ihtiyaç halinde size alternatif bir ısıtma kaynağı sağlanabilir. Şömine kullanılacak odunun 18 aylık kuru meşe odunu olması gerekmektedir. Islak odun kullanmanız durumunda şöminenin ısı verimi düşecektir ve seramik camda çok çabuk kararmalar başlamaktadır. İçin için yanan ıslak odun alev görüntüsü bakımından da zayıf kalmakla beraber ısıtma bakımında da verimsizdir.